Tvrdé štípané dřevo BUK

Kód: 620
5 000 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tvrdé štípané dřevo BUK.

Palivové dřevo je určeno k topení ve všech vhodných typech krbů, kotlů a kamen. Je naštípané, takže je připraveno k okamžité spotřebě. Délka polen 33cm. Dřevo je přírodní materiál, které při správném hořením nezatěžuje přírodní prostředí. Na paletě je pouze jeden druh dřeva. Dřevo je naskládané na paletě o vnitřních rozměrech 95 × 100 × 165 cm. Jednotka PRM znamená prostorový metr, tedy množství dřeva, které je naskládané v boxu o objemu 1 m³.

Cena vždy za jednu rovnanou paletu 1,57 PRM včetně 15% DPH (0,95×1×1,65 = 1,57 PRM)

Jedná se tedy o nejběžnější tvrdé dřevo s výbornou výhřevností. Patří k nejtěžším dřevinám. Štípané bukové dřevo je potřeba chránit před deštěm, jinak dřevo degraduje a ztrácí hmotnost vlivem hnilobných procesů. Jako u každého jiného dřeva se maximální výhřevnosti dosáhne při co největším vysušení. Bukové dřevo je velmi žádané pro jeho velkou výhřevnost. Buk poměrně rychle vysychá a také neobsahuje kyselé třísloviny a rovněž díky o poznání slabší kůře vytvoří také méně popela.

Výhřevnost: 

Čerstvé - 788 kWh/ PRMS vlhkost 45-50%

Suché - 1575 kWh/ PRMS vlhkost do 20%

Palety nejsou zálohované a jsou součástí ceny. Doporučujeme dobře uskladnit na větraném místě a pod střechou pro co nejlepší proschnutí.

Cena za  vlastní odběr, skladovou dostupnost ověřte na tel. 546 441 226

Odběr možný pouze v areálu firmy Hp masiv nábytek s.r.o Domašov u Brna, V Dědině 1, v pracovní dny 6,30 - 15h - nebo po dohodě.